اصول طراحی لوگو قنادی

آنچه در این مقاله میخوانید
  اصول طراحی لوگو قنادی

  لوگو قنادی بهتر است کمی شیرین باشد، چون قرار است افراد مختلف را به کیک و شیرینی علاقه‌مند کند! یکی از کسب‌وکارهایی که هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت آنلاین فعالیت دارد قنادی و شیرینی‌پزی است. همه افراد برای خرید شیرینی، کیک، نان فانتزی، خشکبار و ... به قنادی‌ها مراجعه می‌کنند.

  همه برندها خود را با لوگو به مردم معرفی می‌کنند. داشتن یک لوگو شیرینی‌پزی به‌ظاهر خوشمزه می‌تواند نقش مهمی در جذب مشتری ایفا کند.

  لوگو شیرینی‌پزی را می‌توان بسیار خلاقانه طراحی کرد، چون تنوع زیادی در شیرینی و کیک وجود دارد و دست طراح باز است.

  در ادامه این مقاله در بیزگو در مورد طراحی لوگو قنادی با شما صحبت می‌کنیم و نکات مهمی در این مورد به شما می‌گوییم.

  لوگو شیرینی خانگی

  نکات مهم برای طراحی لوگو قنادی

  قنادی ازجمله مشاغلی است که همه مردم با آن سروکار دارند. این حرفه عزا و عروسی نمی‌شناسد و برای هر مراسمی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  امروزه که فضای مجازی به‌خصوص اینستاگرام توسعه یافته، اکثر کسب‌وکارها صفحات اختصاصی برای خود راه‌اندازی کرده‌اند. فعالیت در این فضا بیشتر بصری است و به همین دلیل کسب‌وکارها به دنبال تهیه عکس و فیلم از محصولات خود هستند.

  مهم‌ترین چیزی که در مورد کسب‌وکارهای آنلاین و مجازی وجود دارد داشتن لوگو است. برای معرفی یک حرفه، فروشگاه یا برند به لوگو نیاز است. لوگو هویت بصری یک برند است و آن را به مردم معرفی می‌کند.

  شما باید در طراحی لوگو قنادی از روش‌هایی استفاده کنید که درنهایت بیننده با دیدن لوگو آب از دهانش راه بیفتد! وقتی در انجام این کار موفق شوید مشتری‌ها برای خرید شیرینی به سمت شما روانه می‌شوند.

  شیرینی و کیک چیزی نیست که بتوان از آن‌ها دست کشید. به همین دلیل هم یک لوگوی وسوسه کننده می‌تواند مشتری را به داخل پیج و یا مغازه شما بکشاند.

  لوگو لوازم قنادی

  چگونه یک لوگو برای شیرینی‌پزی طراحی کنیم؟

  امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستند تا بتوانند درآمدی داشته باشند. بسیاری از خانم‌ها در خانه کار می‌کنند. بسیاری از فروشگاه‌ها آنلاین شده‌اند و در خانه هم می‌توان این کسب‌وکارها را هدایت کرد.

  یکی از کسب‌وکارهای آنلاین و پردرآمد که در خانه هم به‌راحتی می‌توان آن را دست‌وپا کرد شیرینی‌پزی است. اگر یک دوره آموزش ببینید می‌توانید به یک قناد حرفه‌ای تبدیل شوید.

  وقتی تصمیم گرفتید کسب‌وکار خود را راه بیندازید اولین قدم این است که یک لوگو شیرینی خانگی برای آن طراحی کنید.

  شما که هنر کیک پزی و شیرینی‌پزی دارید، پس حتماً می‌توانید با ابزارها و برنامه‌ها یک لوگو هم برای خود طراحی کنید.

  برنامه فتوشاپ یک برنامه حرفه‌ای برای طراحی لوگو است، اما خوب نیاز به آموزش دارد. برنامه‌هایی هم هستند که روی گوشی نصب می‌شوند، اما خیلی پیشرفته نیستند و طرح‌ها و قالب‌های زیادی ندارند.

  سایت بیزگو اما یک سایت طراحی لوگوی آنلاین است که به‌راحتی می‌توانید در بستر آن لوگو شیرینی فروشی طراحی کنید.

  طراح لوگو قنادی معمولاً از عناصری مانند کیک، شیرینی، کوکی و ... در طرح خود استفاده می‌کند. پس شما هم بهتر است همین کار را انجام دهید. در ادامه به شما می گوییم که چگونه یک لوگوی قنادی وسوسه‌انگیز طراحی کنید.

  عکس لوگو قنادی

  استفاده از رنگ‌های گرم در لوگو

  برای طراحی لوگو از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای و کرم که یادآور کیک و شیرینی هستند استفاده کنید.

  این رنگ‌ها علاوه بر نشان دادن کسب‌وکار شما هوس خوردن شیرینی و کیک را در بینندگان برمی‌انگیزند.

  استفاده از متن

  در طراحی لوگو برای قنادی می‌توانید از متن با فونت‌های مختلف استفاده کنید. مثلاً شما می‌توانید نام کسب‌وکار و قنادی خود را روی لوگو بنویسید یا مثلاً سال تأسیس قنادی یا شیرینی‌پزی خانگی خود را روی لوگو درج کنید.

  لوگو کافه قنادی

  استفاده از خط‌خطی

  یکی از ترندهای سال 2022 برای طراحی لوگو استفاده از خط‌خطی یا همان سبک دودِل آرت است. این سبک خیلی طرفدار دارد و بیننده را به خود جذب می‌کند. در مقاله لوگوهای خاص سال 2022 انواع ترندهای جذاب امسال را معرفی کردیم.

  مثلاً می‌توانید یک پس‌زمینه با رنگ روشن ایجاد کنید و روی آن با رنگ مشکی با خطوط به‌هم‌پیوسته یک کاسه و همزن دستی بکشید.

  طرح گل و گیاه ظریف

  یکی دیگر از روش‌هایی که خیلی از طراحان حرفه‌ای برای طراحی لوگو استفاده می‌کنند به کار گرفتن گل و گیاه است. این روش به‌خصوص برای کسب‌وکارهای خانگی بسیار جواب می‌دهد.

  شما می‌توانید برای طراحی لوگو قنادی مثلاً از یک خوشه گندم استفاده کنید که به‌صورت مینیمال کشیده شده است. این گیاه نمادی از آرد و برکت است و کسب‌وکار شما را به‌خوبی به دیگران نشان می‌دهد.

  نمونه لوگو قنادی در سایت‌های مختلف وجود دارد و شما می‌توانید از آن‌ها برای طراحی خود ایده بگیرید.

  طرح لوگو قنادی

  طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم قنادی

  یکی از زیرمجموعه‌های قنادی و شیرینی‌پزی فروشگاه‌های لوازم قنادی هستند. این فروشگاه‌ها پایه و اساس قنادی و شیرینی‌پزی را تشکیل می‌دهند.

  خانم‌های زیادی هستند که در خانه برای خانواده یا برای کسب درآمد کیک و شیرینی می‌پزند. برای این کار باید لوازم قنادی تهیه کنید. لوازم قنادی به ابزار و مواد غذایی موردنیاز برای پخت کیک و شیرینی گفته می‌شود.

  برای معرفی فروشگاه‌های لوازم قنادی حضوری و آنلاین باید از لوگو استفاده کرد. اگر شما یک فروشگاه لوازم قنادی دارید و می‌خواهید آن را به دیگران معرفی کنید باید برای فروشگاه خود لوگو طراحی کنید.

  لوگو لوازم قنادی هم باید به‌گونه‌ای طراحی شود که نشان‌دهنده نوع فعالیت و خدمات فروشگاه باشد. شما در طراحی این لوگو می‌توانید از طرح‌های مختلف مربوط به این شغل مانند همزن، شکلات، کلاه آشپزی و ... استفاده کنید.

  لوگو برای لوازم قنادی می‌تواند پر از حس و رنگ باشد و این حس را به بینندگان منتقل کند. برای طراحی لوگو لوازم قنادی هم می‌توانید از سایت بیزگو اقدام کنید و با استفاده از قالب‌های این سایت یک لوگوی جذاب برای کسب‌وکار خود طراحی کنید.

  طراحی لوگو برای کافه‌قنادی

  بعضی قنادی‌ها کافه هم هستند؛ یعنی شما می‌توانید کیک و شیرینی همراه با قهوه و سایر نوشیدنی‌ها سفارش دهید و در همان‌جا نوش جان کنید.

  این نوع قنادی‌ها معمولاً برای جذب مشتری در صفحات مجازی هم فعالیت دارند و به همین دلیل بهتر است یک لوگوی حرفه‌ای داشته باشند.

  لوگو کافه‌قنادی باید به‌گونه‌ای طراحی شود که فرد با دیدن آن بفهمد که این قنادی کافه هم دارد.

  برای طراحی چنین لوگویی می‌توانید از یک تکه کیک و یک فنجان به‌صورت خطی یا مینیمال استفاده کنید تا بیننده متوجه نوع کسب‌وکار شما بشود. حواستان باشد که لوگو را خیلی شلوغ نکنید، زیرا لوگوهای شلوغ اصلاً جذاب نیستند و بیننده از دیدن آن‌ها خسته می‌شود.

  طراحی لوگو قنادی

  دانلود لوگو قنادی

  اگر وقت کافی برای طراحی لوگوی قنادی و شیرینی پزی ندارید می‌توانید از لوگوهای آماده استفاده کنید.

  عکس لوگو قنادی را سرچ کنید تا هزاران مدل لوگو متناسب با نوع کسب‌وکارتان به شما نمایش داده شود.

  بهتر است برای این کار بیشتر در سایت‌های خارجی جستجو کنید تا امکان تکراری بودن لوگوی شما به حداقل برسد.

  وقتی لوگوی موردنظر خود را پیدا کردید می‌توانید آن را به هر فرمتی دانلود کنید. شما می‌توانید وکتور لوگو قنادی را دانلود کنید و آن را با ابزارهای مختلف ویرایش عکس مانند فتوشاپ تغییر دهید تا درنهایت یک لوگوی خاص و تک داشته باشید.

  لوگو شیرینی خانگی

  کلام آخر

  لوگوها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. این آرم‌ها چیزهای زیادی درباره کسب‌وکارهای مختلف به ما نشان می‌دهند. شما از روی لوگو می‌توانید نوع کسب‌وکار و حرفه افراد مختلف را تشخیص دهید. اگر شما به خدمات و یا محصول خاصی نیاز داشته باشید به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از روی لوگو پیدا کنید.

  لوگو قنادی هم نمونه‌ای از هزاران لوگوی مختلف است که برای حرفه قنادی طراحی می‌شود.

  اگر شما هم قناد هستید برای طراحی لوگو حتماً به سایت بیزگو سر بزنید و ببینید که طراحی لوگو در این سایت چقدر آسان و هیجان‌انگیز است.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط