لوگو لیورپول

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو لیورپول

  لیورپول یک تیم فوتبال پرطرفدار در کشور انگلستان است که افراد زیادی از سراسر دنیا و حتی ایران طرفدار آن هستند. اگر چندین بار بازی‌های این تیم را تماشا کرده باشید حتما با لوگوی آن آشنایی دارید. لوگو لیورپول برای اولین بار توسط یک مفسر ورزشی در پاییز 1892 زمانی که این تیم اولین فصل خود را بازی کرد، طراحی شد. 

  این لوگو پرچم «حروف LFC با یک پرنده » را نشان می‌دهد. اما برای اینکه بیشتر با معنی لوگو لیورپول آشنا شویم در ادامه می‌خواهیم درباره تاریخچه لوگو لیورپول و لوگو لیورپول برای دریم لیگ بیشتر صحبت کنیم.

  تاریخچه لوگو لیورپول

  لیورپول نام یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در بریتانیا است که در سال ۱۸۹۲ تأسیس شد. امروزه این باشگاه با موفقیت در لیگ برتر رقابت می‌کند، ورزشگاه آنفیلد به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم نام برده می‌شود. 

  با توجه به تاریخچه رسمی لوگوی ارائه‌شده توسط این تیم در وب‌سایت خود، اولین لوگو لیورپول کپی از نشان ملی شهر خود لیورپول بود. اگر به اینترنت بروید، با تماشا یا دانلود لوگو لیورپول می‌توانید نپتون، خدای رومی دریا و تریتون را که پیام‌آور دریا در اساطیر یونانی بود را ببینید. بین آن‌ها دو باکلان یا پرندگان جگر وجود داشت که یک نقش و نگار بسیار محبوب در سیستم هرالدیک شهر لیورپول و یکی از شناخته‌شده‌ترین نمادهای آن است. 

  تریتون و نپتون هر دو پرچم در دست داشتند. بنری با متن لاتین نیز وجود دارد که می‌توان آن را به این صورت ترجمه کرد: «خدا به ما این آسانی را عطا کرده است».


  بیشتر بخوانید: داستان برند نایک + تاریخچه لوگو نایک

  روند تغییرات لوگو لیورپول

  اما بیایید با یکدیگر نگاهی داشته باشیم به روند تغییرات به وجود آمده در لوگو لیورپول:

  از سال ۱۸۹۲ تا ۱۹۵۰

  اولین لوگوی لیورپول نشان رسمی شهر لیورپول، سرزمین مادری این تیم را نشان می‌داد. این لوگو یک ترکیب قرمز و سفید با دو خدای یونانی به نامهای نپتون و تریتون بود که در طرفین یک بنر عمودی با تصاویر زیبا و آراسته دو پرنده جگر قرار گرفته بود. پلاک نام باشگاه در زیر تصویر قرار داده‌شده بود که روی یک نوار قوسی نوشته شده بود.

  اولین لوگوی لیورپول

  از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۸۰

  در اواخر دهه ۱۹۴۰، تغییراتی در لوگو لیورپول ایجاد شد و آن این بود که یک باکلان را در داخل یک سپر نشان می‌داد و پرنده یک جلبک دریایی را در منقار خود گرفته بود. این لوگو نتوانست به لوگوی رسمی دست پیدا کند. بااین‌حال، چندین دهه متوالی دوام آورد، اما آخرین بار از آن در اوایل دهه ۱۹۸۰ استفاده شد.

  لوگو قدیمی لیورپول

  از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۵

  طراحی مجدد لوگو لیورپول در سال ۱۹۵۰ یک نسخه ساده شده از هویت بصری لیورپول را معرفی کرد. این لوگو فقط شامل تاج تد در طرحی سفید با تصویر سفید پرنده روی آن بود. در این لوگو هیچ گونه جزئیات، روبان و... وجود نداشت. در این لوگو حروف فقط نماد گرافیکی اصلی باشگاه، در پالت رنگ نمادین آن‌ها بود.

  تاریخچه لوگو لیورپول

  از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۸

  در سال ۱۹۵۵ نقاشی لوگو لیورپول بار دیگر تغییر کرد. به این صورت که شکل تاج لوگوی لیورپول، با یک بیضی تمیز و مرتب به صورت عمودی جایگزین شد. رنگ پس‌زمینه به سفید تغییر پیدا کرد و کادر قرمز با تصویر قرمزی از پرنده جگر و حروف LFC که زیر آن قوس‌دار شده بود متعادل می‌شد.

  نقاشی لوگو لیورپول

  از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۷

  خطوط پرنده لوگو لیورپول در سال ۱۹۶۸ اصلاح و مدرن شد و کادر بیضی شکل در همان سال از نشان حذف شد. پالت رنگ کمی افزایش یافته بود. همچنین باشگاه برای طراحی لوگو لیورپول شروع به استفاده از سایه روشن‌تری از قرمز کرد.

  دانلود لوگو لیورپول

  از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲

  در سال ۱۹۸۷ لوگو لیورپول به رنگ قرمز تیره‌تر و ترکیب پیچیده‌تری درآمد. نسخه جدید این لوگو یک سایه پررنگ قرمز تیره از پرنده را نشان می‌داد که روی یک تاج مثلثی سفید با طرح کلی قرمز کمرنگ قرار گرفته بود. این تاج دارای دو نوار تد تیره بود که در امتداد طرفین آن قرار داده شده بود، و حاوی حروف سفید لیورپول در حروف بزرگ بود.

  روند تغییرات لوگو لیورپول

  از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳

  برای جشن صدمین سالگرد باشگاه لیورپول، لوگوی جدید آن‌ها در سال ۱۹۹۲ معرفی شد و یک سال در باشگاه ماند. این لوگو یک ترکیب روشن و سبک با جزئیات سبز و زرد در اطراف تاج مثلثی سفید بود. روبان زرد با علامت تاریخ 1892 - 1992 به رنگ قرمز در زیر تاج قرار داشت و برگ‌های سبز روی یک بنر افقی زرد با شعار باشگاه «تو هرگز تنها راه نمی‌روی» روی آن قرار داشت. تاج اصلی تصویر نمادینی از پرنده جگر را در زیر پرچم افقی قرمز که روی آن نوشته شده بود «100 سال» و «باشگاه فوتبال لیورپول» قرمز رنگ در قسمت بالایی آن نشان می‌داد.

  لوگوی لیورپول

  از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹

  در سال ۱۹۹۳ لوگو لیورپول بار دیگر اصلاح شد و نوشته‌ها و جزئیات آن با خطوط نازک‌تر و تمیزتری طراحی شد. عنوان 100 سال که در لوگوی قبلی وجود داشت حذف شد، اما تمام عناصر دیگر در جایی که بودند حفظ شدند. در دو طرف تاج، دو تصویر شعله به رنگ‌های قرمز، سفید و سیاه اضافه شده بود. این نشان شش سال دیگر در باشگاه ماندگار شد.

  تاریخچه لوگو لیورپول

  از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۲

  جزئیات زرد رنگ روی نشان هرالدیک لوگو لیورپول در سال ۱۹۹۹ به رنگ سبز تغییر پیدا کرد. پرنده جگر با رگه‌هایی از رنگ سفید دوباره ترسیم شد. اما این بار بسیار واقعی‌تر به نظر می‌رسید.

  از سال ۲۰۱۲ تا امروز

  طراحی مجدد لوگو لیورپول سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و در واقع نشان لیورپول را از سال ۱۹۶۸ بازگرداند. اما در نسخه اصلاح شده آن خطوط پرنده جگر، قرمزتر و تمیزتر شد و کلمه LFC در زیر آن اکنون در یک خط مستقیم قرار گرفته و به صورت ظریف اجرا شده است. از این لوگو تا به امروز برای لیگ برتر انگلستان و دریم لیگ استفاده می‌شود.

  لوگو فعلی لیورپول

  عناصر مهم در لوگوی لیورپول

  از جمله مهم‌ترین عناصر اصلی تشکیل‌دهنده هر لوگو و لوگو لیورپول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  فونت

  حروف سرفصل گلیفیک که در لوگوی لیورپول وجود دارد چندین فونت را در برمی‌گیرند. برخی از نزدیک‌ترین فونت‌ها عبارت‌اند از Albertus Roman، Flareserif 821 و Narkisim.

  فونت لوگو لیورپول

  رنگ

  پالت رنگی فعلی این لوگو مبتنی بر حداقل چهار رنگ روشن و زنده است که برای طراحی یک لوگوی فوتبال عالی است. این رنگ‌ها شامل سبز، قرمز، و زرد و سفید هستند. 

  همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که از آنجایی که لوگوی لیورپول سه‌بعدی است، در واقع رنگ‌های بیشتری در این لوگو وجود دارد. اما سایه‌های متعدد سبز، قرمز و زرد رنگ‌هایی هستند که بیشتر به چشم می‌آیند زیرا به ایجاد جلوه سه‌بعدی کمک می‌کنند.

  رنگ لوگو لیورپول

  پرنده موجود در لوگوی باشگاه لیورپول چیست؟

  اگر با طرفدارهای لیورپول صحبت کنید حتما می‌گویند که نماد باشگاه آن‌ها لک لک یا ققنوس است. اما متأسفانه این تصور به شدت اشتباه است. زیرا پرنده‌ای که در این لوگو مشاهده می‌کنید در واقع یک پرنده اسطوره‌ای به نام لیوربرد است. پس به عنوان طرفدار لیورپول بهتر است دیگر معنی لوگو لیورپول را اشتباه تفسیر نکنید. در حقیقت این پرنده اسطوره‌ای که قدمت آن به زمان قرون وسطی برمی‌گردد به قدری برای مردم این شهر محترم است که یک جفت از مجسمه آن در بالای ساختمان سلطنتی شهر لیورپول قرار گرفته است.


  بیشتر بخوانید: لوگو ورزشی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  سخن پایانی

  در این مقاله درباره تاریخچه لوگو لیورپول و سیر تکاملی روند طراحی و تغییر آن صحبت کردیم. در واقع می‌توان گفت لوگوی این باشگاه فوتبال با گذشت سالیان طولانی روند رو به جلو خود را طی کرده و سعی کرده از مد دنیا عقب نباشد. به این صورت که این باشگاه حتی تا چندین سال گذشته لوگو خود را دائماً بروز می‌کرد. 

  اگر قصد راه‌اندازی کسب کاری را دارید و به دنبال سایتی می‌گردید که طراحی لوگو خود را انجام دهید، می‌توانید از سایت بیزگو کمک بگیرید. با استفاده از این سایت و قالب‌های مختلف آن می‌توانید لوگو موردنظر خود را بسازید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط