لوگو دایره ای

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو دایره ای

  دایره یک‌شکل ساده هندسی است که در طبیعت و محیط پیرامون ما به‌وفور یافت می‌شود .این شکل پرکاربرد علاوه بر طبیعت به دنیای طراحی لوگو و دیزاین نیز راه پیداکرده است به‌طوری‌که در حال حاضر لوگو دایره‌ای به‌عنوان یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین روش طراحی لوگو در سراسر دنیا شناخته می‌شود.

   لوگوها در شناساندن یک برند به عموم از اهمیت خاصی برخوردارند به‌طورکلی داستان یک نام تجاری با لوگو آغاز می‌شود. لوگو مشخص‌کننده هویت یک برند است، به مردم می‌گوید که شرکت از چه نوعی است و کار اصلی آن چیست. به همین دلایل است که اشکال لوگوی مورداستفاده برندهای بزرگ تصادفی انتخاب نمی‌شوند. لوگوی قدرتمند ممکن است ساده به نظر برسد ولی طراحی آن‌ها ساده نیست . ضمیر ناخودآگاه ما به اشکال مختلف لوگو به طرق مختلف پاسخ می‌دهد. خطوط مستقیم، دایره‌ها، منحنی‌ها و لبه‌های ناهموار همه دلالت بر معانی مختلفی دارند و بنابراین یک طراح لوگو ماهر می‌تواند از شکل برای استنباط ویژگی‌های خاص برند استفاده کند. در مقاله روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو به بررسی انواع شکل‌های هندسی در طراحی لوگو پرداخته و به لوگوهای دایره‌ای نیز اشاره کرده‌ایم.

  لوگو دایره‌ای

  همان‌طور که اشاره کردیم دایره به‌عنوان یک‌شکل هندسی بسیار ساده‌ شناخته می‌شود که هیچ‌گونه لبه، پیچ‌وتاب و یا زاویه‌ای ندارد. این عدم وجود زاویه و لبه باعث شده است تا لوگوهای دایره‌ای به‌عنوان یک روش هوشمندانه و محبوب برای طراحی لوگو انتخاب شوند. دایره‌ها به‌طور گسترده‌ای با اشکال زاویه‌ای مثل مثلث، مستطیل و غیره متفاوت هستند زیرا فاقد جهت مستقیم و مسدود شدن شکل هستند. اشکال زاویه‌ای حس امنیت، سنت‌گرایی، قدرت و ... را منتقل می‌کنند در حالیکه دایره‌ها حس قدرت را به شکل دیگری منتقل می‌کنند.

  لوگوهای دایره‌ای معمولاً با عناصر و المان‌های دیگر ترکیب می‌شوند و به آن‌ها شخصیت و انسجام می‌بخشند.دایره شکلی اساسی از دنیای طبیعی است، بنابراین منطقی است که چرا لوگوهای دایره‌ای از زمانی که برندها وجود داشته‌اند برای برندها جذاب بوده‌اند. دایره‌ها یکسری پیامدهای روانی نیز دارند ازجمله :

  • سلامتی
  • ارتباط با زمین
  • کمال
  • سلامتی
  • بی‌نهایت
  • یگانگی
  • جهانی
  • شراکت
  • احساسات مثبت
  طراحی لوگو دایره ای

  به‌طورکلی می‌توان گفت که مردم از دایره‌ها در طراحی لوگو استفاده می‌کنند زیرا ابزار معتبری است. درست مانند خطوط، مستطیل‌ها، ستاره‌ها، رنگ‌ها، الگوها، بافت‌ها و غیره.

  طراحی لوگو دایره‌ای

  قبل از اینکه شروع به طراحی لوگو برای مشتری خود کنید، فهرستی از ارزش ها و ویژگی‌هایی که لوگو باید نشان دهد را یادداشت کنید. (این یکی از دلایلی است که شما نیاز دارید تا مشتری خود و کسب‌وکار او را تا جایی که ممکن است بشناسید). از مشتری خود بخواهید فهرستی از ارزش‌های شرکت تهیه کند یا به بیانیه مأموریت آن‌ها نگاهی دقیق بیندازید.

  هنگامی که پیامی را که لوگو باید منتشر کند احساس کردید، می‌توانید ببینید که چگونه این پیام را نه‌تنها با اشکال لوگو، بلکه با رنگ‌ها و حروف چاپی نیز مطابقت دهید.اشکال از عناصر طراحی محبوب در طراحی لوگو هستند. این فرم‌های هندسی و ارگانیک می‌توانند حال و هوای یک علامت تجاری را تغییر دهند و عمق ایجاد کنند. یک‌شکل خاص که برندها برای لوگوی خود استفاده می‌کنند دایره است.

  طراحی لوگو دایره ای در فتوشاپ

  نحوه ایجاد لوگوی دایره‌ای

  الگوی لوگوی خود را انتخاب کنید: برای شروع، مجموعه‌ای از الگوهای لوگوی حرفه‌ای طراحی شده را مرور کنید.

  طراحی لوگوی دایره خود را با برخی از نرم‌افزارهای آنلاین یا آفلاین موجود ویرایش کنید.

  لوگوی دایره‌ای خود را دانلود کنید.

  طراحی لوگو دایره‌ای در فتوشاپ

  برای طراحی لوگو دایره‌ای روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها طراحی لوگو دایره‌ای در فتوشاپ است که با استفاده از ابزار مختلف این نرم‌افزار امکان هست فقط برای انجام آن باید با نحوه کار با فتوشاپ آشنایی داشته باشید.

  لوگوی دایره‌ای نشان‌دهنده چیست؟

  اشکال خاص لوگو پیام‌های خاصی را ارسال می‌کنند.

  دایره‌ها و بیضی ها تمایل دارند پیام عاطفی مثبتی را نشان دهند. استفاده از دایره در لوگو می‌تواند نشان‌دهنده جامعه، دوستی، عشق، روابط و اتحاد باشد و یا حلقه ها مفهومی از ازدواج و شراکت دارند که نشان‌دهنده ثبات و استقامت است.

  ساخت لوگوی دایره ای

  با توجه به موارد فوق برندهایی که قصد دارند در همان ابتدا تأثیرات مثبتی بر مخاطبان خود داشته باشند، بهتر است از لوگو دایره‌ای شکل استفاده کنند؛ زیرا همان‌طور که اشاره کردیم «دایره» احساسات مثبتی را در انسان به وجود می‌آورد. بنابراین زمانی که مخاطب احساس مثبتی به برند شما داشته باشد، نسبت به خرید از شما ترغیب شده و به احتمال زیاد نیز به مشتری ثابت تبدیل خواهد شد.

   برندها به طریق مختلف از اشکال گرد برای برندسازی خود استفاده می‌کنند. اما بسته به هویت خود، می‌توانند هر چقدر که می‌خواهند خلاقانه یا مستقیم در ساخت لوگو دایره‌ای خود عمل کنند. مثلاً ممکن است با افزودن یک چرخش خلاقانه به این عنصر طراحی ،یک لوگوی دایره‌ای خاص بسازند. 

  لوگوهای دایره ای

  لوگو های معروف دایره‌ای

  لیست بلندبالایی از نام‌های معروف با لوگوهای دایره‌ای شکل وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. NASA(ناسا): لوگوی آبی رنگ و دایره‌ای ناسا نشان‌دهنده سه چیز است: فضا، هوانوردی و سیارات.

  2. Pepsi: به‌عنوان یکی از نمانام‌های پیشرو در صنعت نوشیدنی، لوگوی دایره‌ای پپسی سابقه درخشانی دارد.

  3. ABC: در طراحی لوگوی این شرکت سرگرمی نیز از دایره استفاده شده است .

  4. Reddit : این وب‌سایت "صفحه اول اینترنت" نامیده می‌شود و لوگوی آن دایره‌ای است.

  5. لوگو پینترست (Pinterest)

  6. لوگو المپیک (Olympics)

  7. لوگو ویکی‌پدیا (Wikipedia)

  لوگوهای معروف دایره ای

  جمع‌بندی

  لوگو دایره‌ای یکی از روش‌های طراحی لوگو است که با استفاده از دایره و ترکیب عناصر مختلف خلق می‌شود. برای طراحی لوگو دایره‌ای روش‌های مختلفی وجود دارد .برای طراحی لوگو دایره‌ای به‌صورت حرفه‌ای باید از متخصصان و طراحان لوگو کمک بگیرید.

   سایت طراحی لوگو آنلاین bizgo می‌تواند به شما کمک کند تا لوگوی زیبا و موردعلاقه‌ی خود را در کمتر از چند دقیقه بسازید. با استفاده از این سایت می‌توانید به طراحی آنلاین لوگو خود بپردازید و با توجه به گروه شغلی، سلیقه و ذهن مشتریان خود، لوگوی کسب‌وکارتان را آماده و دانلود نمایید. تنوع اشکال و مدل‌های مختلف در لوگوساز آنلاین بیزگو زیاد است و شما قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن، لوگو متناسب با کسب‌وکار خودتان را طراحی کنید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط