اصول طراحی لوگو تبلیغاتی

آنچه در این مقاله میخوانید
  اصول طراحی لوگو تبلیغاتی

  برای تبلیغ یک کسب‌وکار روش‌های متفاوتی وجود دارد. لوگوها یکی از انواع روش‌های تبلیغاتی هستند که توسط بسیاری از کسب‌وکارها نادیده گرفته می‌شوند، اما می‌توانند بارها برای به ارمغان آوردن نتایج عالی استفاده شوند. 

  استفاده از لوگوهای تبلیغاتی روشی قدرتمند و راهی عالی برای نمایش نام برند است و تمامی شرکت‌ها، مؤسسات تجاری و سازمان‌ها می‌توانند برای ارتقا شناخت عمومی از طراحی لوگو استفاده ‌کنند. لوگوهای تبلیغاتی از طریق نمایش بصری یک نام تجاری می‌توانند اصول و ارزش‌های اصلی یک برند را تقویت کرده و با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

  اهمیت استفاده از لوگو تبلیغاتی

  لوگو تأثیرات زیادی بر یک کسب‌وکار دارد. برخی از شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که از لوگو استفاده می‌کنند می‌توانند توجه مشتریان را به خود جلب کرده و از این طریق بر اعتبار خود بیفزایند. در اینجا در مورد اینکه چرا استفاده از لوگو در تبلیغات ضروری است و چگونه می‌توانید از لوگوی خود به طور مؤثرتری استفاده کنید، مطالبی ارائه شده است.

  هویت و اعتماد سازمانی ایجاد می‌کند

  گنجاندن لوگوی برند در تبلیغات می‌تواند به ساختن هویت سازمانی برند شما در چشم مشتریان بالقوه و عموم مردم کمک کند. هرچه لوگوی برند شما بیشتر در تبلیغات شما نمایش داده شود، اعتماد و هویت بیشتری ایجاد می‌کند که به نوبه خود منجر به فروش، سود و درآمد بیشتر می‌شود.

  لوگو تبلیغات اینستاگرام و استفاده از لوگو در وب‌سایت‌ها نیز مهم هستند، زیرا به مشتریان نشان می‌دهند که شما سایتی قابل احترام و امن برای استفاده هستید. بدون استفاده از این نوع لوگوها، عموم مردم ممکن است در خرید از شما کمی محتاط باشند و این می‌تواند بر حاشیه سود نهایی شما تأثیر بگذارد.

  با مشتریان شما ارتباط دارد

  استفاده از لوگو برای تبلیغات، به مشتریان شما کمک می‌کند تا با محصولی که می‌خواهید بفروشید ارتباط برقرار کنند. لوگو تبلیغاتی یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید با آن پاسخ مثبت مشتریان خود را برانگیزید. باید به خاطر داشته باشید که مشتریان شما باید بتوانند با چیزی مرتبط با کسب‌وکار شما ارتباط برقرار کنند و لوگو دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. 

  لوگو بین تجارت و مشتری ارتباط ایجاد می‌کند. درج لوگو شرکت تبلیغاتی به‌تنهایی یا با حداقل متن یا تصاویر بر روی یک تبلیغ، به مخاطبان هدف شما این فرصت را می‌دهد که به‌سرعت نگاه کنند، برند را بشناسند و برای یک همکاری اقدام کنند.

  آموزش ساخت لوگو تبلیغاتی

  اصول طراحی لوگو تبلیغاتی

  تبلیغات با استفاده از آرم های تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین طراحی مناسب لوگوی تبلیغاتی بسیار مهم است. طراحی لوگو فرایندی است که وقتی با دانش، تجربه و یک برنامه مناسب به آن می‌پردازید آسان‌تر می‌شود.

   اگر می‌خواهید چیزی عالی خلق کنید، در مرحله اول، آموزش طراحی لوگو تبلیغاتی و دانستن اصول طراحی گرافیک اهمیت دارد. سپس مشخص کنید که مشتری شما چه کسانی هستند و چه پیامی را می‌خواهید به آنها منتقل کنید. هدف لوگو این است که برند شما را به طور صحیح و کامل به مخاطب معرفی کند و در عین حال شما را از دیگران متمایز کند. اصول طراحی لوگو به شما در انجام این کار کمک خواهد کرد.

  در اینجا 6 اصل کلیدی طراحی لوگو برای کمک به شما ارائه شده است:

  1. سادگی

  سادگی چیزی است که به یک لوگو کمک می‌کند تا در برابر چالش‌های زمان آسیب نبیند. لوگوی شما باید تا حد امکان واضح و قابل مشاهده باشد و در عین زیبا بودن پیام شما را منتقل کند. انتخاب‌های عاقلانه در فونت، گزینه‌های رنگ و گرافیک برای این مرحله بسیار مهم است.

  یک لوگوی خوب مملو از عناصر نیست، بلکه در طراحی آن تنها چند عنصر فعال وجود دارد. فضای سفید را فراموش نکنید، سادگی نیاز به استفاده مناسب از فضا دارد. عناصری که لوگوی شما را تشکیل می‌دهند باید در زمینه‌ای ساده باشند تا لوگوی شما برجسته شود و به‌وضوح با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

  برنامه ساخت لوگو تبلیغاتی

  2. اصالت

  لوگوی شما باید به اندازه کافی متفاوت و منحصربه‌فرد باشد تا بتواند جلب توجه کند و به اندازه کافی به یاد ماندنی باشد تا در ذهن مردم باقی بماند. به تمام لوگوهای فراموش‌نشدنی که در حافظه شما ذخیره شده‌اند فکر کنید: مثلاً استارباکس، نایک و لوگو اپل. شما آنها را به‌راحتی به خاطر می‌آورید زیرا آنها منحصربه‌فرد و فراموش‌نشدنی هستند. لوگوهای موفق با متفاوت بودن، اصیل بودن و به یاد ماندنی بودن از سایر لوگوها متمایز می‌شوند.

  طراحی لوگوی منحصربه‌فرد به یک مفهوم طراحی منحصربه‌فرد نیاز دارد. در طراحی لوگو این نقطه‌ای است که در آن هنر با ایده‌های عالی و درک درست از طراحی روبرو می‌شود. یک طراح گرافیک ماهر می‌تواند با در نظر گرفتن تمام این ملاحظات به اهداف لوگوی شما پاسخ دهد و چیزی بدیع خلق کند.

  3. تطبیق‌پذیری

  لوگوی شما باید تمام محصولات شما، تابلوهای فروشگاه، تبلیغات دیجیتال و خیلی چیزهای دیگر را تزئین کند؛ بنابراین، باید قابل تطبیق برای هر مکانی باشد. به همه مکان‌هایی که می‌خواهید از لوگوی خود استفاده کنید فکر کنید و مطمئن شوید که لوگو در هر یک از آنها خوب به نظر می‌رسد.

  داشتن یک لوگوی ساده و قابل تشخیص می‌تواند به تطبیق‌پذیری لوگو کمک کند. قاعده کلی این است که لوگوی شما باید بتواند با هر رنگ یا پس‌زمینه‌ای کار کند. این بدان معناست که باید در زمینه سیاه‌وسفید بدون هیچ ایرادی خوب به نظر برسد، در این شرایط آیا لوگو هنوز هم منحصربه‌فرد و به یاد ماندنی است؟ آیا هنوز هم صدای شرکت شما را دارد؟

  4. مقیاس‌پذیری

  به طور مشابه، لوگوی شما باید بتواند با هر اندازه‌ای سازگار شود. آیا می‌توان آن را روی یک بیلبورد غول‌پیکر و یک خودکار کوچک قرار داد؟ یک لوگوی مقیاس‌پذیر باید در هر اندازه‌ای معنا داشته باشد، خوب به نظر برسد و خوانا باقی بماند چه روی یک کارت ویزیت کوچک یا روی یک پوستر بزرگ چاپ شده. اگر جزئیات زیادی را در لوگوی خود بگنجانید، قرار دادن آن در اندازه کوچک دشوارتر خواهد شد. در مقاله بهترین سایز لوگو اندازه استاندارد لوگو برای سایت، طراحی و چاپ را توضیح دادیم.

  5. تعادل و نسبت

  انسان‌ها طرح‌های متعادل را زیبا می‌شناسند. یک طراحی متناسب باعث ایجاد تعادل بین عناصر مختلف تشکیل‌دهنده لوگوی شما می‌شود. تناسب به وزن هر یک از عناصر تشکیل‌دهنده لوگوی شما اشاره دارد. از منظر عملی، نسبت‌های مناسب، لوگوی شما را کامل کرده و به معنی‌دار شدن آن کمک می‌کند.

  لوگو تبلیغاتی چیست

  6. قابل استفاده برای هر زمان

  یک لوگوی مناسب در طی ده سال به اندازه روزی که طراحی شده است، خوب به نظر می‌رسد. هنگام طراحی لوگوی خود از به‌کارگیری مدهای کوتاه‌مدت خودداری کنید و به دنبال ظاهری کلاسیک باشید. همان‌طور که شرکت شما رشد و تغییر می‌کند، لوگویی که اهداف و ایده‌آل‌های اساسی شما را حفظ می‌کند، مناسب با زمان باقی خواهد ماند.

  چیزی که ممکن است در حوزه فرهنگی فعلی عجیب و غریب به نظر برسد ممکن است به برند شما کمک کند اما چیزی که در حال حاضر توجه را جلب می‌کند، ممکن است در آینده این معنا را از دست بدهد. لوگویی که از اصول و قوانین ماندگار پیروی می‌کند و به جای شما صحبت می‌کند، برای مدت طولانی در کنار شما خواهد بود.

  یکی از راه‌های آزمایش اصل طراحی لوگو این است که سناریوی زیر را در نظر بگیرید: تصور کنید که فکر پشت لوگوی خود را بارها و بارها برای سال‌های آینده توضیح می‌دهید. آیا توضیح شما تا 5 یا 10 سال دیگر همچنان معتبر خواهد بود؟

  اصول طراحی لوگو تبلیغاتی

  برنامه ساخت لوگو تبلیغاتی

  برای یادگیری طراحی لوگو دوره‌های آموزش ساخت لوگو تبلیغاتی وجود دارد، در این دوره‌ها شما می‌توانید روی یک نمونه لوگو تبلیغاتی به صورت آنلاین کار کنید تا به طراحی دلخواه خود برسید. علاوه بر این در حال حاضر برای یادگیری طراحی لوگو نرم‌افزارهای بسیار زیادی وجود دارد. این نرم‌افزارها به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا یک هویت برند قوی ایجاد کنند.

  با انواع ابزارهای طراحی موجود، صاحبان مشاغل نیازی به هزینه گزاف برای طراحی یک لوگوی حرفه‌ای نخواهند داشت. برنامه‌های طراحی لوگو به کاربران ماهر و مبتدی اجازه می‌دهد تا لوگوهای حرفه‌ای ایجاد کنند. بهترین نرم‌افزارهای طراحی لوگو در حال حاضر، قالب‌هایی با طرح‌های متعادل، جفت‌های فونت و پالت‌های رنگی را برای هر نوع کسب‌وکاری ترکیب می‌کنند. در اینجا تعدادی از بهترین برنامه‌های طراحی لوگو بر اساس گزینه‌های شخصی‌سازی، سهولت استفاده، کیفیت طرح‌ها و فرمت‌ها انتخاب شده است:

  • ساخت لوگو تبلیغاتی

   بهترین برنامه‌های نرم‌افزار طراحی لوگو در سال 2022

  • Adobe Illustrator
  • Logo Design Studio Pro
  • Designhill
  • Canva
  • Tailor Brands

  سخن پایانی

  در این مطلب سعی کردیم که بگوییم لوگو تبلیغاتی چیست و اهمیت آن در یک کسب‌وکار به چه صورت است. در واقع استفاده از لوگو باعث می‌شود که کسب‌وکار شما هویت پیدا کرده و مردم به آن اعتماد کنند. از طرفی لوگو معرفی‌کننده یک تجارت است و باعث افزایش ارتباط با مشتریان می‌شود. 

  با یادگیری اصول لوگو می‌توانید از آن برای معرفی کسب‌وکارتان استفاده کنید. شرکت در کلاس‌های آموزش لوگو کمک می‌کند تا علاوه بر طراحی لوگوهای تبلیغاتی، جمعیت هدف را شناسایی کرده و بر همین اساس لوگو را طراحی کنید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط