لوگو گوچی

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو گوچی

  لوگو گوچی یک نماد بسیار مورد توجه در دنیای مد است. درباره تاریخچه لوگو برند گوچی و عناصر طراحی آن چقدر می‌دانید؟ 

   فقط یک نگاه اجمالی به این لوگو که بر روی کیف یا عینک‌های آفتابی مهر زده می‌شود، می‌تواند بیننده را با اصالت و زیبایی آن مواجه کند. گوچی یکی از معروف‌ترین برندهای مد در جهان است. برای بیش از 100 سال، این شرکت نام خود را بر اساس تعهد به محصولات پر زرق و برق و با کیفیت بالا، ایجاد کرده است. 

  گوچی طعم مد ایتالیایی را به دنیا می‌چشاند و هر محصولی را با مهر تأیید خود اصیل می‌کند. در این مقاله قصد داریم سفری به تاریخچه لوگوی گوچی داشته باشیم، تا معنای پشت نماد، چگونگی تغییر آن در طول سال‌ها و آنچه که امروز نشان می‌دهد را بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا هر آن چه که باید درباره لوگو گوچی بدانید به شما بگوییم.


  با تاریخچه لوگو فندی بیشتر آشنا شوید.

  گوچی و لوگو شگفت‌انگیز آن

  گوچیو گوچی در سال 1922 در ایتالیا کارگاهی را برای تولید چمدان‌ها و زین‌های لوکس افتتاح کرد. نام تجاری این شرکت Guccio Gucci بود، با لوگویی که به تقلید از امضای بنیانگذار به صورت مورب نوشته شده بود. اما امروزه، لوگو گوچی بسیار متفاوت و بسیار ساده‌تر است تا امکان ادغام آسان‌تر در برخی از محصولاتی که شرکت به فروش می‌رساند را داشته باشد.

   لوگوی رسمی گوچی از دهه 1930، زمانی که یکی از پسران گوچی نشان پدرش را بازسازی کرد، تغییر چندانی نکرده است. آلدو گوچی لوگوی دوتایی G را طراحی کرد که نشان‌دهنده حروف اول نام پدرش است. به گفته آلدو، این لوگو همچنین پیوندهای یک دستبند را نشان می‌دهد که لوکس بودن این برند را نشان می‌دهد. برای جلوگیری از سردرگمی، لوگوی اولیه اغلب شامل نام برند واقع در بالای نشان بود.

   امروزه بیشتر دیده می‌شود که علامت کلمه یا نماد گوچی به تنهایی نمایش داده می‌شوند.لوگو تایپ گوچی یک علامت سیاه و سفید با حروف بزرگ سریف است که برای انتقال اقتدار، میراث و پیچیدگی در این لوگو در نظر گرفته شده است.

  برند گوچی

  تاریخچه لوگو گوچی

  آلدو گوچی به نماد گوچی جان بخشید. لوگوی قدیمی گوچی از آن زمان تاکنون از این شرکت پیروی کرده است. یافتن نسخه دیگری از نشان گوچی بسیار نادر است. زمانی که گوچیو گوچی در دهه 1950 درگذشت، آلدو مدیریت فروشگاه را به دست گرفت. آلدو تصمیم گرفت برای مدت کوتاهی با استفاده از تصویر یک شوالیه که در داخل سپر ایستاده بود، نماد لوگو را جایگزین کند. 

  شوالیه مجموعه‌ای از چمدان‌ها را در دست داشت، شبیه به نسخه کمتر شناخته شده ای از نماد با پسر ناقوس در دهه 1930. لوگوی پیچیده شامل یک علامت کلمه گوچی بر روی یک بنر، یک گل رز و یک سکان بود تا نماد زیبایی شناسی باشد.

  اما بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی گوچی از لوگوی دوتایی G به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده استفاده کرد که روی چمدان‌ها، کالاهای چرمی کوچک و کیف‌ها چاپ می‌شد. این لوگو با رشد شرکت، همه‌گیر شده بود و در فروشگاه‌ها و شرکت‌های جدید دیده می‌شد تا این که طرح شوالیه لوگو گوچی کاملاً فراموش شد. در میان برندهای مد، گوچی یکی از معدود برندهایی است که به مدت طولانی از همان لوگو تاکنون استفاده می‌کند. محصولاتی که با همان نماد گوچی که دهه‌ها پیش متولد شده‌اند، اما به همان اندازه مورد توجه قرار گرفته‌اند.

  تاریخچه لوگو گوچی

  معنی لوگو گوچی چیست؟

  لوگو قدیمی گوچی و نمادی که امروزه می‌شناسیم به اندازه کافی ساده است. به گفته گوچی، این لوگو برای نشان دادن نام گوچیو گوچی در نظر گرفته شده است. نشان گوچی در همه انواع محصولات بسیار راحت‌تر از علامت اصلی نمایش داده می‌شد. شکل لوگو همچنین پیوندهای یک دستبند را تقلید می‌کند، که به موقعیت شرکت به عنوان یک برند لوکس قدرت می‌بخشد.

  لوگوی دوتایی G گوچی در اشکال و نسخه‌های مختلف دوباره پیشنهاد شده است. گوچی حتی اخیراً یک علامت کلمه به سبک دست خط را آزمایش کرده است. با این حال، به سختی می توان دید که نشان رسمی گوچی با چیزی در آینده جایگزین شود. نماد نمادین لوگو گوچی یکی از شناخته‌شده‌ترین نمادها در جهان است و اکنون در محصولات مد بی‌شماری تولید شده توسط این برند دیده می‌شود. 

  لوگوی گوچی به عنوان مهر تاییدی برای چیزی است که بسیاری آن را شیک‌ترین لباس و اکسسوری در جهان می دانند. وقتی افرادی با مقادیر بسیار زیاد پول نقد برای داشتن محصولات گوچی خرج می‌کنند، می‌دانند که این لوگو به چه میزان جذابیت دارد.


  با تاریخچه لوگو ورساچه بیشتر آشنا شوید.

  آرم برند گوچی

  المان‌های لوگوی گوچی

  نماد رسمی گوچی نماد G دوبل است که توسط Also Gucci ایجاد شده است. فونت sans-serif همراه با طراحی منحصر به فرد و پیوند مانند، فراموش کردن این نماد را غیرممکن می کند. در ادامه به تحلیل عناصر طراحی لوگو گوچی پرداخته شده است.

  فونت لوگو برند گوچی

  لوگو شیک و زیبا برند گوچی، که با حروف بزرگ نوشته شده و در بالای نماد آن قرار دارد، با یک فونت پیشرفته، شبیه به نوع رومی گرانجون و رسانه‌های Questal SC نوشته شده است. از طرف دیگر مونوگرام این لوگو از حروف جسورانه و تمیز در یک نوع فونت sans serif استفاده می‌کند.

  لوگو مارک گوچی

  طرح رنگ لوگو برند گوچی

  لوگو برند گوچی در طول سالها بیشتر به رنگ سیاه و سفید ظاهر شده است، با برخی از نسخه‌های طلایی. با این حال، طرح رنگ گوچی در واقع دارای نوارهای سبز تیره و قرمز نیز هست. این رنگ‌ها برای نشان دادن زیبایی و شیک بودن برند انتخاب شدند و در انتخاب عظیمی از محصولات گوچی پرنعمت ظاهر شدند. برای بسیاری از دوستداران گوچی، پالت رنگ قرمز و سبز به همان اندازه لوگو خودنمایی می‌کند.

  سخن پایانی

  تاریخچه لوگو گوچی به دهه‌ها قبل برمی‌گردد و نشان‌دهنده تعهد دائمی آن به مد و زیبایی است. در طول سال‌ها، در حالی که گوچی مجموعه‌های بی‌پایان و خیره‌کننده از محصولات جدید تولید کرده است، اما هرگز نشان نمادین لوگو خود را از دست نداده‌اند. لوگوی برند گوچی و نماد همراه آن نشانه‌ای از کیفیت و لوکس بودن است که بیش از یک قرن باقی مانده است. 

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط