لوگو پرنده

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو پرنده

  برندهای مختلفی در سراسر جهان برای طراحی لوگو خود از پرندگان استفاده می‌کنند. حیوانات یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده لوگو برندهای کوچک و بزرگ را تشکیل می‌دهند. هر حیوانی دارای معنا و سمبل مخصوص به خود است، اما در این میان پرندگان به دلیل زیبایی و البته نمادهای مختلفی که دارند در لوگوها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله می‌خواهیم درباره لوگو پرنده و انواع لوگو پرنده صحبت کنیم پس با ما همراه شوید.

  هر پرنده یک سمبل

  همان‌طور که در مقدمه هم به آن اشاره کردیم، هر کدام از حیوانات سمبل و نماد یک نوع صفت خوب یا بد هستند. در این میان پرندگان انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها یک مفهوم خاص را در ذهن تداعی می‌کنند. به طور مثال پرنده‌های زیر یک نماد و یا یک صفت را در ذهن ما یادآور می‌شوند:

  • پرستو: سمبلی از عشق، وفاداری و صداقت
  • قو: سمبلی از تکامل، زیبایی و افسونگری
  • سیمرغ: سمبلی از روز رستاخیز، ابدیت، شفا و صلح
  • جوجه: سمبلی از توانایی تولید مثل و باروری
  • جغد: سمبلی از رمز و راز، خرد و فرزانگی، هوش و زکاوت
  • عقاب و شاهین: سمبلی از سرعت، تند خویی، بلند پروازی و تداوم زندگی
  • کبوتر: سمبلی از عشق و خوشبختی در ازدواج و سعادت
  • دارکوب: سمبلی از تعادل، بازگشت، پیشرفت و پیشگویی
  • خفاش: سمبلی از تولد و مرگ، ارتباط، طب و دارو
  • اردک و مرغابی: سمبلی از کاردانی و ابتکار
  • بیشتر بخوانید: طراحی لوگو حیوانات
  لوگو پرنده

  طراحی لوگو پرنده

  فقط کافی است برای چند ثانیه چشمان خود را ببندید و لوگوهایی که در جهان از وکتور لوگو پرنده استفاده کرده‌اند را در ذهنتان مرور کنید. آنچه که در طراحی این لوگوها اهمیت دارد هدف خاصی است که دنبال می‌کنند. در واقع لوگو معرفی کننده تصویر و برند است بنابراین اهمیت بسیار حیاتی در موفقیت برند برعهده دارد. 

  جالب است بدانید که از زمان‌های دور تا به امروز انسان‌ها همواره خود را پادشاه حیوانات می‌دانند؛ بنابراین از سالیان پیش نه تنها پرندگان بلکه حیوانات مورد توجه ویژه انسان‌ها هستند. در فرهنگ‌های گوناگون کشورهای دیگر مشاهده شده است که تا چه اندازه پرندگان و حیوانات مورد ستایش قرار گرفته‌اند. این موضوع را حتی می‌توان از نقاشی‌های انسان‌های ما قبل تاریخ بر روی دیوار غارها نیز درک کرد. نکته حائز اهمیت این است که فقط ظاهر پرندگان در طراحی لوگو پرنده اهمیت ندارد، بلکه چیزی که مهم است سمبل و نماد پرندگان است.

   از طرفی دیگر طرح لوگو پرنده فقط محدود به موضوعات حیوان محور مانند بقا و حفظ یک سازمان نیست بلکه می‌توان از آن‌ها در تجارت‌های بزرگ و صنایع مختلف نیز استفاده کرد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو عقاب

  چه شرکت‌ها و برندهایی از لوگو پرنده استفاده کرده‌اند؟

  در ادامه می‌خواهیم به شما مهم‌ترین و بهترین شرکت‌ها و برندهای ایران و جهان که از وکتور لوگو پرنده در طراحی لوگو برند خود استفاده کرده‌اند را معرفی کنیم:

  توییتر

  حتی اگر هم اکنون اپلیکیشن توییتر را بر روی تلفن همراه خود نداشته باشید باز هم دلیل نمی‌شود که لوگو معروف آن را به خاطر نداشته باشید. توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار معروف در دنیا است و امروزه افراد زیادی به فعالیت در آن مشغول هستند. این شرکت برای طراحی لوگوی خود از لوگو پرنده استفاده کرده است. در واقع لوگو پرنده در طراحی لوگوی توییتر به معنای انتقال پیام به دیگران است و هدف توییتر از این امر، در واقع مبادله کردن اطلاعات و پیام‌ها بین افراد مختلف است.

  لوگو توییتر

  Dove

  داو یکی از بهترین شرکت‌های آرایشی و بهداشتی دنیا است. تصویر لوگو پرنده در طراحی لوگو این برند کاملاً مشخص است. شکل این لوگو پرنده‌ای در کنار نام تجاری برند را تداعی می‌کند. نکته لازم به ذکر این است که شرکت داو در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند. البته رنگ‌های به کار برده شده در طراحی لوگو این برند به خوبی بیانگر این موضوع است. 

  رنگ آبی که در لوگو استفاده شده اصالت، اعتبار و برتری داو را به نمایش می‌گذارد. از طرفی دیگر، رنگ طلایی انتقال دهنده رفاه و احساس شادی به مخاطبان است. این مدل از طراحی لوگو و پرنده برای چنین شرکتی که در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند کاملاً روشنفکرانه و خلاقانه است. این در حالی است که اکثر شرکت‌های آرایشی و بهداشتی برای طراحی لوگو خود از طرح زنان استفاده می‌کنند. با این حال، شرکت داو کاملا خلاقانه در این زمینه عمل کرده است.

  لوگو داو

  لوگوهای مربوط به صلح و دوستی

  بدون شک از معروف‌ترین سازمان‌هایی که از انواع لوگو پرنده استفاده می‌کنند سازمان‌ها و شرکت‌های مربوط به صلح و دوستی هستند. نکته‌ای که جالب است بدانید این است که کبوتر سفید نمادی از آرامش، دوستی و صلح است و به همین دلیل هنرمندان بسیار زیادی از این پرنده در آثار و لوگوهای خود استفاده می‌کنند. نکته جالب این است که نماد کبوتر سفید پس از تمام شدن جنگ جهانی توسط پیکاسو به نمادی از صلح و دوستی در سراسر جهان تبدیل شد.

  شرکت هواپیمایی هما

  به کار بردن طرح لوگو پرنده در لوگوی شرکت هواپیمایی هما لوگوی شرکت را به یکی از مناسب‌ترین و حرفه‌ای‌ترین لوگوها تبدیل کرده است. نکته‌ای که جالب است بدانید این است که برای طراحی این لوگو معروف از عناصر ادبی و تاریخی کشور ایران استفاده شده است. در نتیجه این شرکت هواپیمایی با به کار بردن لوگو پرنده در واقع مفهوم پرواز را به خوبی برای مخاطبان به نمایش گذاشته است. 

  لوگو شرکت هواپیمایی هما لوگوی پرنده بوده که بال‌های خود را باز کرده و در حال پرواز کردن است. این پرنده به کار برده شده در طراحی لوگو شرکت هواپیمایی هما شباهت بسیار زیادی به کتیبه‌ها و سرستون‌های تخت جمشید دارد.

  لوگو شرکت هواپیمایی هما

  چگونه می‌توان یک لوگو پرنده طراحی کرد؟

  طراحی لوگو پرنده و استفاده از طرح پرنده مورد نظر شما کاملا بستگی به این دارد که بخواهید این لوگو را برای چه کاری طراحی کنید. اگر قصد دارید آن را برای برند خود طراحی کنید باید ابتدا ببینید که آیا این لوگو با برند شما همخوانی دارد یا خیر. سپس می‌توانید از پرنده‌های مختلفی مانند کبوتر، عقاب، سیمرغ و... برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید. 

  برای آشنایی بیشتر با انواع لوگو پرنده می‌توانید به اینترنت مراجعه کرده و عبارت نمونه لوگو پرنده را سرچ کنید. سپس با طیف گسترده‌ای از لوگوی پرنده روبرو می‌شوید که از آن‌ها می‌توانید برای الهام گرفتن استفاده کنید.

   استفاده از طرح عقاب برای آن دسته از کسب و کارهایی که عاشق خطر هستند و از طرفی دیگر پشتکار فراوانی دارند به شدت توصیه می‌شود. به این خاطر که این لوگو به راحتی می‌تواند ذات کسب و کارتان را معرفی کند. اما اگر برند شما در واقع بیانگر آزادی و آرامش است می‌توانید از کبوتر در طراحی لوگو خود استفاده کنید. 

  حتی اگر قصد دارید تا لوگوی مورد نظر را برای سالن‌های زیبایی و آرایشی بسازید، می‌توانید از قو استفاده کنید. همان‌طور که گفته شد، قو نمادی از زیبایی و افسونگری است که برای یک سالن زیبایی کاملاً کاربردی خواهد بود.

  سخن پایانی

  قطعاً تا به ‌حال بارها و بارها لوگوهای مختلفی را دیده‌اید که در طراحی آن‌ها از نمادهای گوناگونی استفاده شده است. اما در این بین لوگوهایی که از طرح پرندگان مختلف استفاده کرده‌اند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کنند. 

  طراحی لوگو پرنده یکی از پرطرفدارترین و مهم‌ترین لوگوهایی است که در دنیای امروزی از آن‌ها استفاده می‌شود. نه تنها در لوگو پرنده فروشی، بلکه در لوگوهای صنایع مختلف هم می‌توانید عکس‌های لوگو پرنده را به وفور مشاهده کنید و این نشان دهنده جذابیت بصری و ارزش این نوع لوگوها است.

   در این مقاله درباره لوگو پرنده، طراحی و سمبل‌های آن صحبت کردیم تا اگر زمانی قصد داشتید برای برند و کسب و کار خود از این طرح استفاده کنید بدانید که چگونه باید دست به انتخاب بزنید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط