لوگو عقاب

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو عقاب

  در آغاز راه بسیاری از مشاغل و فعالیت‌های تجاری برای اینکه بتوانند تاثیر مستقیم خود را بر روی مخاطبان اعمال کنند در فکر ساختن یک لوگو جذاب و درجه یک می‌افتند. لوگوی برند یک نشان یا سمبل گرافیکی از نام تجاری برند است که اگر به خوبی طراحی شود می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر مخاطبان بگذارد. 

  یک طرح لوگو استثنایی و نام قابل تشخیص، عناصری است که در طراحی یک لوگو به موفقیت برند کمک می‌کند. البته نمی‌توان تاثیر به کار بردن تصاویر و عناصر بصری را نادیده گرفت. لوگو عقاب توسط کمپانی‌های بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. عقاب حیوان شگفت انگیزی است که سمبل انصاف، قدرت، عدالت و میهن پرستی است. در این مقاله می‌خواهیم درباره ساخت لوگو عقاب و طراحی آن بیشتر صحبت کنیم پس با ما همراه شوید‌.

  طراحی لوگو عقاب

  طراحی لوگو عقاب یکی از متداول‌ترین طراحی در لوگوها است که امروزه کسب و کارهای زیادی به استفاده از آن روی آورده‌اند. از آنجایی که تقریباً برندهای زیادی از این نماد برای ساخت لوگوی خود استفاده کرده‌اند؛ در نتیجه ضروری است لوگویی که قصد طراحی آن را دارید منحصر به فرد باشد.

   به عنوان مثال باید دارای سبک حروف، شکل، رنگ و... متفاوت بوده و از همین طریق بتواند تمایز خود را با دیگر لوگوها حفظ کند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که لوگو باید نماد مختصری از کسب و کار به همراه اشاره به حوزه کاری شما را به همراه داشته باشد تا بتواند به خوبی در ذهن مخاطبان ماندگار شود. از این طریق برند مورد نظر دیده شده و مورد توجه افراد زیادی قرار خواهد گرفت. 

  اگر دوست دارید تا با انواع لوگو عقاب آشنا شوید فقط کافی است سری به اینترنت بزنید و عکس لوگو عقاب را تماشا کنید. با دانلود عکس لوگو عقاب بیشتر به جزئیات این لوگو دقت کنید و از آن‌ها برای ساخت لوگو خود الهام بگیرید.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو پرنده

  نماد عقاب

  درست است که حیوانات گوناگونی از زمان‌های دور تا به امروز در طراحی لوگوها مورد استفاده قرار گرفته‌اند و ارزش و اهمیت خاصی در جوامع و فرهنگ‌های مختلف داشته‌اند. با این حال در این بین عقاب یکی از باارزش‌ترین حیواناتی است که از جایگاه ویژه‌ای در میان ایرانیان باستان برخوردار بوده است. به طوری که این افراد عقاب را بسیار بلند مرتبه می‌دانستند. 

  پژوهشگران زیادی باور دارند که در لوگو عقاب اگر عقاب بال‌های خود را باز کرده باشد در واقع نمادی از خداوند به حساب می‌آید. این نقش بر روی پرچم هخامنشیان نیز استفاده شده است. برخی از تاریخ نویسان ادعا کرده‌اند که عقاب بر روی پرچم ایران در زمان هخامنشیان در واقع سمبل پیروزی بوده است. اما نکته‌ای که شاید جالب باشد بدانید این است که تقدس و احترام به عقاب تنها محدود به ایران باستان نبوده و حتی رومی‌ها و یونانیان نیز عقاب را بسیار مقدس می‌دانستند و آن را نمادی از پیروزی و نیرومندی تلقی می‌کنند.

  عکس لوگو عقاب

  طراحی لوگو عقاب به چه برندهایی پیشنهاد می‌شود؟

  اگر برند یا شرکت شما عاشق خطر کردن و دارای پشتکار و اراده و قدرت زیادی است این حیوان می‌تواند نماد بسیار خوبی برای ساختن لوگوی شما باشد. جدای از ویژگی‌های دیگری که همیشه از این پرنده به گوش می‌خورد، آزادی و قدرتی که به آن داده می‌شود این پس زمینه را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که لوگوی عقاب می‌تواند جذابیت و تأکید بسیار بیشتری به یک فعالیت تجاری ببخشد.

   نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که لوگوی عقاب فقط برای مشاغل دولتی استفاده نمی‌شود بلکه برندها، صنایع و حتی تیم‌های فوتبال جهان نیز از این نماد برای ساخت لوگوی خود استفاده می‌کنند. در واقع طراحی لوگو عقاب می‌تواند برای هر کسب و کار و برندی که به پشتکار خود ایمان دارد مناسب باشد. فراموش نکنید که ساخت لوگو عقاب می‌تواند حس بی‌نظیری را در مخاطب ایجاد کند و باعث می‌شود برند شما در دید آن‌ها جلوه منحصر به فرد و پیشتازی داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو حیوانات

  معروف‌ترین لوگوها با عقاب

  برندها و شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا برای طراحی لوگوی خود از نماد عقاب استفاده کرده‌اند. ظاهراً لوگو عقاب در بین برندها و شرکت‌های مختلف جای خود را باز کرده است و یک حیوان کاملا سلطنتی محسوب می‌شود. اگر سری به اینترنت بزنید با دانلود لوگو عقاب متوجه می‌شوید که این حیوان چه ابهت و قدرتی دارد و در حال حاضر جز جهانی‌ترین نمادها از نظر سرعت، قدرت و عظمت است. در این قسمت می‌خواهیم نگاهی به معروف‌ترین سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از لوگو عقاب برای طراحی آرم خود استفاده کرده‌اند بیاندازیم:

  Anheuser-Busch

  شرکت بین المللی معروف Anheuser-Busch چندین دهه است که از آرم عقاب استفاده می‌کند، اخیراً فقط کمی آن را اصلاح کرده است، اما تم و سبک اصلی را حفظ کرده است. این نشان همیشه بر اساس یک حرف بزرگ شده "A" با خطوط پرزرق و برق و یک عقاب در زیر نوار افقی آن، به سمت راست، با بال‌های باز شده در پرواز بوده است. این لوگو با یک ستاره پنج پر که بالای آن قرار گرفته و حروف شکسته‌ای ظریف با نام شرکت تزئین شده است.

  نمونه لوگو عقاب

  بارکلی

  بارکلی یکی از معتبرترین مؤسسات بانکی در جهان است که هویت بصری آن کاملاً فکر شده و متعادل است. این لوگو از یک نشان گرافیکی، با شبح یک عقاب به شکل سپر تشکیل شده است که در بالای یک لوگوتایپ صاف و برجسته در حروف بزرگ و کمی مایل قرار گرفته است. هر دو عنصر لوگو در سایه روشن آبی تنظیم شده‌اند و عقاب در شیب قرار گرفته است.

  آرم لوگو عقاب

  بنفیکا

  هویت بصری باشگاه فوتبال پرتغالی بنفیکا بر اساس لوگوی عقاب بوده که با رنگ طلایی در بالای نشان سنتی کشیده شده و روی پس‌زمینه‌ای خاکستری و سفید قرار گرفته است. سایه عقاب و بال‌های پهن آن قسمت پایین لوگو را تقویت می‌کند و اعتماد به نفس و برتری را به عناصر این لوگو و این تیم فوتبال اضافه می‌کند.

  لوگو تیم بنفیکا

  S.I.A

  نشان سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا سیا نیز تصویری از عقاب را در خود دارد. دایره‌ای آبی دارای یک سپر نقره‌ای شیب دار در وسط خود است که سر عقاب در همان پالت در بالای آن قرار گرفته است. ستاره قرمز روی سپر با کتیبه قرمز «ایالات متحده آمریکا» که در امتداد نوار زرد قوس دار در پایین گرد نوشته شده است، متعادل شده است. عبارت «آژانس اطلاعات مرکزی» با رنگ سفید در بالای لوگو عقاب با حروف بزرگ فونت sans-serif درج شده است.

  کریستال پالاس

  یکی دیگر از باشگاه‌های ورزشی در لیست ما که از آرم لوگو عقاب استفاده کرده، کریستال پالاس یک تیم فوتبال حرفه‌ای از بریتانیای کبیر است. نماد زیبا و حرفه‌ای آن از پالت رنگی آبی، خاکستری و سفید با رگه‌های قرمز ظریف استفاده می‌کند. بزرگترین عنصر روی لوگو یک عقاب آبی و سفید است که در قسمت بالای لوگو درست بالای فوتبال قرمز کشیده شده است. این ترکیب با یک نقاشی خاکستری روشن از یک پل و یک روبان آبی با حروف بزرگ سفید روی آن تکمیل شده است.

  لوگو تیم کریستال پالاس

  جورجیو آرمانی

  یکی از نمادین‌ترین لوگوهای عقاب، بدون شک نشان خانه مد ایتالیایی جورجیو آرمانی است. تصویر تلطیف شده یک پرنده به صورت هندسی ترسیم شده است، با نوارهای افقی سیاه و سفید و یک مونوگرام سفید ظریف با عبارت "GA" که با حروف سریف نازک در امتداد قسمت پایین آن نوشته شده است. این نشان در بالای لوگو تایپ با حروف بزرگ به رنگ مشکی قرار گرفته است که با حروف سریف فانتزی با خطوط پیچیده حروف اجرا شده است.

  لوگو جورجیو آرمانی

  گلف ایر

  Gulf Air نام یک شرکت هواپیمایی از بحرین است. این شرکت که در ابتدای دهه ۱۹۵۰ تأسیس شد، کاملاً دولتی است و به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی در کشور خود شناخته می‌شود. هویت بصری Gulf Air در پالت رنگ آبی تیره و طلایی اجرا شده است که بسیار گران به نظر می‌رسد و حس اشرافیت، سلطنت و برتری را القا می‌کند. این نشان از یک نشان گرافیکی تشکیل شده است که یک عقاب در حال پرواز طلایی را به تصویر می‌کشد، در سمت چپ با حروف دو سطحی و رنگ آبی پررنگ عبارت "Gulf Air" در حروف بزرگ با فونت سانس سریف نوشته شده است.

  لوگو شرکت هواپیمایی گلف ایر

  لاتزیو

  هویت بصری باشگاه فوتبال حرفه‌ای رم لاتزیو، روشن و واضح است که در پالت رنگی آبی آسمانی، سفید و طلایی روشن، با عناصر سنتی و حروف ظریف تنظیم شده است. این لوگو از یک تاج راه راه عمودی به رنگ آبی و سفید تشکیل شده است که یک عقاب طلایی در بالای آن طراحی شده و بال هایش به طور گسترده به طرفین کشیده شده است. نام باشگاه با حروف بزرگ به رنگ آبی تیره در امتداد قسمت بالای تاج و با استفاده از حروف سانس سریف سنتی نوشته شده است.

  لوگو لاتزیو

  سلوا

  سلوا یک برند لباس و لوازم جانبی برای فعالیت‌های توریستی و فضای باز است که از عقاب نیز به عنوان عنصر اصلی نشان استفاده می‌کند. اسب روی آرم Salewa به شکل هندسی انتزاعی ترسیم شده است که توسط دو خط سیاه و سفید با لبه‌های تیز تشکیل شده است. خط چپ کمی در قسمت راست آن خم شده است که باعث می‌شود به نظر برسد که پرنده به سمت راست پرواز می‌کند.

  عکس لوگو عقاب

  سخن پایانی

  در این مقاله درباره لوگو عقاب و هر آنچه که نیاز بود درباره طراحی آن بدانید صحبت کردیم. در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که نتایج تحقیقات انجام شده توسط نظرسنجی‌های مختلف نشان داده شده است که مخاطبان به کسب و کارهایی که لوگوهای زیبا و در عین حال استاندارد دارند سریع‌تر اعتماد می‌کنند. از طرفی دیگر این کسب و کارها روابط تجاری بهتری در بین رقبا و یا شرکای خود دارند و برای همیشه در ذهن‌ها ماندگار می‌شوند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط