لوگو شیر

آنچه در این مقاله میخوانید
  لوگو شیر

  شیر پادشاه حیوانات است، حیوانی مغرور و زیبا، نشان دهنده وقار و قدرت. اغلب آرم‌هایی با تصاویر این حیوان وجود دارند ریشه در گذشته‌های دور دارد زمانی که این جانور یک حیوان هرالدیک بود و بر روی بازوهای خانواده‌ها و قبایل مشهور به تصویر کشیده می‌شد. نمادهای این لوگو آنقدر متنوع است که دست شما را هنگام طراحی لوگو شیر کاملا باز می‌گذارند. 

  این لوگو می‌تواند نماد قدرت، ذکاوت، مبارزه، تسخیر نشدنی و هر صفت قدرتمند دیگری که فکر کنید باشد. اما با این حال شجاعت و پویایی اولین چیزی است که با دیدن لوگو شیر به ذهن ما خطور می‌کند. اگر قصد طراحی لوگو شیر را دارید باید با برخی از عناصر مهم آن و همچنین طرح‌های مختلفی که در این زمینه وجود دارد آشنا شوید. در این مقاله می‌خواهیم درباره وکتور لوگو شیر و طراحی آن صحبت کنیم پس با ما همراه شوید.

  طراحی لوگو شیر

  در چه صنایعی از لوگو شیر استفاده می‌کنند؟

  لوگوی شیر را می‌توان بر روی صنایع و ابزارهای مختلف کشورها و حتی نشانه‌های مهم آن‌ها مشاهده کرد. به طور مثال روی نشان انگلستان طرحی از لوگو شیر مشاهده می‌شود. در هر صورت آرم لوگو شیر در بسیاری زمینه‌ها پرکاربرد بوده به طوری که حتی در سایر شرکت‌های ورزشی یا تاج تیم‌های فوتبال مطرح دنیا از آن استفاده می‌شود. 

  به عنوان مثال اگر کمی در لوگو برند پژو دقت کرده باشید متوجه می‌شوید که این لوگو از شیر طراحی شده است. این نماد ۲۰۰ سال پیش برای نخستین بار در شرکت خودروسازی پژو مورد استفاده قرار گرفت و امروزه هنوز هم که هنوزه این برند خودروسازی مطرح را با لوگوی شیر می‌شناسیم. این تصویر نشان دهنده تعادل و قدرت طولانی مدت این برند است. بنابراین همانطور که گفته شد از لوگو شیر می‌توان در صنایع مختلفی بسته به کاربرد، پیام و یا نیاز مخاطبان استفاده کرد.

  در طراحی لوگوی شیر از چه رنگ‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

  خوشبختانه هنگام طراحی لوگو شیر دست شما برای انتخاب رنگ کاملاً باز خواهد بو.د به این دلیل که این لوگو را می‌توانید در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها بسته به رنگ برند خود و یا وسایل طراحی کنید. با این حال اگر سری به اینترنت زده باشید با دانلود لوگو شیر متوجه می‌شوید که از رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد، بنفش، نارنجی و طلایی بیشتر برای طراحی لوگو شیر استفاده می‌شود.

  بیشتر بخوانید: اصول طراحی لوگو هنری

   

  چگونه می‌توان لوگو شیر را طراحی کرد؟

  اگر می‌خواهید عکس لوگو شیر را برای برند یا کسب و کار خود طراحی کنید، نیاز است که چند پیشنهاد به شما بدهیم و یا از طرح‌های دیگری که در اینترنت موجود هستند الهام بگیرید. زیرا قطعاً شما می‌خواهید که یک طرح کاملاً حرفه‌ای برای خود آماده کنید. عناصر بصری مانند فونت، رنگ و هر آنچه که در طراحی لوگو شیر اضافه می‌کنید اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین باید در طراحی آن نهایت دقت را به خرج دهید.

  چند پیشنهاد برای طراحی لوگوی شیر

  در ادامه می‌خواهیم چند پیشنهاد برای اینکه راحت‌تر بتوانید لوگوی شیر مورد نظر خود را طراحی کنید به شما بدهیم:

  لوگوی سر شیر

  لوگوی سر شیر ساده‌ترین لوگویی است که می‌توانید آن را طراحی کنید. به این دلیل که این لوگو حتی از نمای دور هم به سرعت قابل تشخیص است و به آسانی بدون اعمال جزئیات بسیار زیاد می‌توانید تغییراتی را در آن ایجاد کرده و سر شیر را خلق کنید.

  لوگوی سر شیر

  لوگوی شیر با تاج

  همه ما می‌دانیم که شیر پادشاه جنگل است. پس چرا ایده‌آل به نظر نرسد که در آرم لوگو شیر از تاج استفاده کنید؟ قرار دادن تاج روی سر شیر باعث قدرت و فرمانروایی آن بر دیگر موجودات می‌شود و راهی بسیار عالی برای انتقال اقتدار و قدرت برند شما به مخاطبان است.

  لوگو شیر با تاج

  لوگوی شیر آبی

  اگر بخواهیم کمی رنگ‌ها را وارد ماجرا کنیم باید بگوییم که رنگ آبی ایده خوبی برای خلق لوگو شیر است. به این دلیل که افزودن رنگ آبی به لوگوی شما اعتماد و ثبات را به مخاطبان نشان خواهد داد. بنابراین لوگوی شیر آبی همیشه برنده است. البته می‌توانید لوگوی خود را به هر رنگی که دوست دارید درآورید اما قبل از آن باید حتماً مطالعه کامل درباره رنگ شناسی داشته باشید.

  لوگوی شیر آبی

  لوگوی مینیمالیستی سر شیر

  طرح‌های مینیمالیستی همیشه یکی از بهترین سبک‌ها برای طراحی لوگو برای یک برند متفاوت است. در نتیجه اگر شما طرفدار سبک‌های مینیمالیستی هستید بهتر است که لوگو شیر را بسیار ساده طراحی کنید. از طرفی دیگر می‌توانید از این لوگو به عنوان نقطه شروعی برای خلق اشکال و لوگوهای پیچیده‌تر استفاده کنید.

  لوگوی لوکس شیر طلایی

  رنگ طلایی همیشه نمادی از تجمل و ارزش زیاد است. در طراحی هندسی و طراحی لوگو، رنگ طلایی می‌تواند به جذابیت بصری و لوکس بودن طرح کمک زیادی کند. در نتیجه اگر به عنوان مثال برند شما در زمینه طلا و جواهرات فعالیت می‌کند و قصد دارید از لوگو شیر برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید، می‌توانید رنگ طلایی را برای شیر به کار بگیرید. این رنگ می‌تواند در تمام صنایع به خوبی کار کند. از طرفی دیگر رنگ طلایی هنگامی که در لوگو به کار گرفته می‌شود می‌تواند به طور همزمان یک لوگو امروزی و سنتی را به وجود آورد. با رنگ طلایی جزئیات آراسته‌تر شده و حتی می‌تواند یادآور ساختمان‌های قرون وسطایی هم باشد. اما با این حال برای یک لوگو شرکت معاصر هم بسیار مناسب خواهد بود.

  لوگوی نئون شیر

  به شما اطمینان می‌دهیم که طراحی لوگو شیر با استفاده از رنگ‌های نئونی می‌تواند لوگوی شرکت را بسیار متمایز کند. از طرفی دیگر استفاده از رنگ روشن نئون برای طراحی لوگو قابلیت ویرایش را دارد. بنابراین اگر می‌خواهید لوگویی ظریف‌تر و کمرنگ‌تر بسازید یا اگر فقط قصد دارید با رنگ‌بندی برندتان مطابقت داشته باشد می‌توانید هر تغییری که دوست دارید در لوگو نئون شیر ایجاد کنید.

  لوگوی نئون شیر

  لوگوی سر شیر در ۳ رنگ

  اگر با رنگ‌های اصلی آشنایی داشته باشید می‌دانید که قرار گرفتن این سه رنگ در کنار یکدیگر چه اندازه می‌تواند جالب توجه و خلاقانه باشد. اگر ترکیب رنگ‌ها را به خوبی بدانید به راحتی می‌توانید هر طرح رنگی که می‌خواهید را ایجاد کنید. اما اگر با رنگ‌ها خیلی آشنایی ندارید می‌توانید در اینترنت جستجو کرده و از سه رنگ پیشنهاد شده استفاده کنید.

   به طور معمول برندهایی که بسیار پرطرفدار و در یک کشور محبوب هستند، برای طراحی لوگو خود از سه رنگ پرچمشان استفاده می‌کنند که در واقع بیانگر این است که برند مورد نظر به چه کشوری تعلق دارد.

   

  بیشتر بخوانید: اصول طراحی لوگو تبلیغاتی

   

  لوگوی شیر رنگارنگ

  به یاد داشته باشید که استفاده خلاقانه از رنگ‌های مختلف بر روی نواحی مختلف در طراحی لوگو شیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد. اگر سه رنگ مختلف دارید که می‌خواهید در نام تجاری خود استفاده کنید می‌توانید با ترکیب کردن آن‌ها با رنگ‌های دیگر انعطاف پذیری بیشتری را تجربه کنید.

  لوگوی شیر سیاه

  فرقی ندارد که از رنگ سیاه برای طراحی لوگو، پوشاک و هر چیز دیگری استفاده کرده باشید، زیرا رنگ سیاه همیشه تداعی ‌کننده اقتدار و مصمم و البته ثبات است. بنابراین یکی از پیشنهادهای دیگر ما به شما برای طراحی عکس لوگو شیر استفاده از رنگ سیاه است. به کار بردن رنگ سیاه برای طراحی لوگو نشان دهنده این است که این شیر خاص برای حکومت کردن متولد شده است. بنابراین برند شما احترامی را که شایسته آن است را از مشتریان دریافت می‌کند.

  لوگوی شیر خشن

  طراحی شیر خشن یکی دیگر از پیشنهادهای جذابی است که به اقتدار برند شما کمک می‌کند. با دیدن لوگو شیر خشن هر کسی مبارزه را در ذهن خود تداعی می‌کند. استفاده از شیر خشن به خصوص برای برندهای مختلف نشان‌دهنده این است که این برند کاملاً به کار خود وارد است و از همان ابتدا می‌داند که چه هدفی را می‌خواهد دنبال کند. در واقع این برند قطعاً برنده شدن را دوست دارد.

  لوگو شیر خشن

  سخن پایانی

  برای خلق لوگو شیر سعی کنید همیشه چیزی بسیار قدرتمند به مخاطبان خود نشان دهید. زیرا ما به طور کاملاً ناخوداگاه هنگامی که با وکتور لوگو شیر روبرو می‌شویم قدرت و ذکاوت در ذهن‌مان تداعی می‌شود. بنابراین بهتر است که از جزئیات و رنگ‌هایی در طراحی لوگو استفاده کنید که به مشتریان خود اطمینان دهید که شرکت شما فرمانده است و دقیقا می‌داند که چه هدفی در پیش دارد. این موضوع باعث می‌شود تا حس اعتماد و اطمینان مشتریان افزایش پیدا کند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط